Způsoby napojení objektu na pult centralizované ochrany

Pokud jste se rozhodli napojit svůj objekt na pult centralizované ochrany, můžete si vybrat jedno z nabízených zařízení. Jde o vysílače na rádiových vlnách, která komunikují s ústřednou a vyhodnocují data. Dodáváme a montujeme je v nejrůznějších objektech. PCO přenese informace z objektu k nám na centrálu, kde naši pracovníci budou dohlížet nad ochranou vašeho majetku.

1. Prostřednictvím jednotné telefonní sítě (po pevné analogové telefonní lince)

Pokud je ve vašem objektu k dispozici analogová telefonní linka, je to nejjednodušší typ připojení na pult centrální ochrany. Nevýhodou je dostupnost vedení telefonní linky pro pachatele a poplatky za provoz linky. Velkou výhodou tohoto typu připojení je však okamžitá možnost napojení bez nákladů na další zařízení, pokud je zabezpečovací ústředna vybavena telefonním komunikátorem. Jednotlivé přenosy na PCO se účtují jako běžný hovor.

2. Bezdrátový prostřednictvím GPRS komunikátoru REGGAE (Zabezpečený datový přenos)

Kvalitní komunikační zařízení, které dodáváme, komunikátor REGGAE GT, zajišťuje rychlý a bezpečný přenos informací z objektu na náš dispečink. Doporučujeme jej tam, kde požadujete kvalitní kontrolované spojení. V tomto případě přenos dat probíhá obousměrnou zabezpečenou komunikací GPRS (uzavřenou APN) v sítích GSM mobilních operátorů. Komunikátor REAGGE GT dokáže zpracovat a přenést kompletní informace ze všech běžně dostupných ústředen EZS. Zařízení je vysoce spolehlivé a instalace je jednoduchá.

Zařízení vám dodáme s přenastavenou SIM kartou operátorů T-Mobile, Vodafone i O2. V objektech se zvýšenou mírou rizika vám můžeme zajistit komunikátor s multi SIM. Tato SIM karta komunikuje se všemi mobilními operátory v rámci Evropské unie bez navýšení měsíčního tarifu za datový přenos. Komunikátor s touto kartou si automaticky zvolí optimální mobilní síť. Za přenos dat se v tomto případě účtuje pevný paušální poplatek, bez ohledu na množství přenesených dat.

Povíme vám, jaký typ připojení na pult centralizované ochrany pro vás bude nejlepší, neváhejte nás kontaktovat.

3. Přenos přes internet prostřednictvím LAN komunikátoru REGGAE a SAMBA

Komunikátor REGGAE LT, který vám dodáváme, je kvalitní komunikační zařízení. Zajišťuje rychlý a bezpečný přenos informací ze střeženého objektu na dispečink. Přenos veškerých dat probíhá po internetu obousměrnou komunikací a šifrováním.

Komunikátor REGGAE LT umí zpracovávat a přenášet kompletní informace ze všech běžně dostupných ústředen EZS. Zařízení je vysoce spolehlivé a snadno se instaluje. V nabídce máme také komunikátor s kombinací dvou přenosových cest LAN + GPRS. V tomto případě se za přenos dat účtuje pevný paušální poplatek, bez ohledu na množství přenesených dat. Počítejte také s poplatkem za připojení k internetu. Všechny typy komunikátorů RAGGAE se vyrábějí v několika variantách včetně kombinace s boxem a zdrojem. Můžeme vám také dodat záložní akumulátor.

4. Bezdrátový přenos prostřednictvím GSM komunikátoru

GSM komunikátor využívá některou ze sítí mobilních operátorů a nahrazuje pevnou telefonní linku v objektech, kde není dostupná. GSM komunikátor umožňuje také zasílat SMS zprávy o stavu ústředny EZS, a to jak na pultu centralizované ochrany, tak i uživateli daného zařízení. Pokud není GSM komunikátor součástí zabezpečovacího systému, můžeme jej doplnit. Nevýhoda tohoto způsobu přenosu je to, že je závislá na zatížení sítě mobilních telefonů (GSM) a finanční náklady na aktivaci a provoz SIM karty, dle podmínek zvoleného operátora. Podmínkou přenosu je pokrytí signálem GSM v dané oblasti.

Aplikace MOJE PCO

Díky této aplikaci můžete jednoduše kontrolovat události, které během daného časového období nastaly ve vašem objektu. Dostupný je pro mobilní telefony i počítače skrz webový prohlížeč. Při použití GPRS komunikátoru je pomocí aplikace MOJE PCO možné dálkově ovládat například také topení v objektu.

Máte zájem o Přenosové zařízení na PCO? Napište nám

    • Položky označené hvězdičkou (*) jsou povinné.